• Home

nedeľa, 1. februára 2015

Mortdecai

Ahojte!
asi by som sa mala priznať, že som veľkou fanúšičkou Johnnyho Deppa. V piatok som sa konečne dostala na jeho nový film Mortdecai. Viem že kritikom sa veľmi nepáči, ale viete ako je to s obľúbenými hercami. Mohli by tam iba stáť a otvoriť ústa, a i tak by to bol úžasný film. Každopádne, páčil sa mi viac ako jeho Transcedencia, ktorý bol síce tiež kritizovaný, ale to je jedno. Gwyneth mám tiež celkom rada, takže som bola rada, že sa tam objavila. Niektoré ich polonahé scény boli na nezaplatenie. Ale nechcem nič prezrádzať.
A ak ste z BA, ani nemusím hovoriť o tom, čo sa piatok stalo. Aj keď všade hlásali, že do centra mesta by sa nemalo chodiť, Johnny Depp je Johnny Depp, takže sneh nesneh, po vysvedčení sme sa tam vytrepali a ako sa dalo čakať, už von z Bratislavy som sa nedostala. Ale mala som kde spať, takže to nebolo také komplikované ako som sa bála. A napriek tomu všetkému nepohodlnému počasiu, film stál za to :)

Hello dearies!
I should confess, I am a big fan of Johnny Depp. On friday, I finally get to his new movie- Mortdecai. I know, critics didnt like it that much, but you know, what it is like with favourite actors. They could stand there and open mouth, and it would still be awasome movie. Anyway, i liked it more than Transcedence, which was also critisised, but that doesnt matter. I like Gwyneth as well, so I was quite glad, she played with him. Some of their scenes were priceless. But I dont want to give any spoilers.
It snowed a lot in Bratislava on friday, and all radios warned, to not go to centre of city, but Johnny is Johnny, so I needed to go there. And as I expected, I didnt get back. But I had where to sleep, so it was not so complicated as I expected. And despite all uncomfortable weather, the movie was worth it :)
 

8 komentárov :

 1. Oooo I haven't seen this movie yet!! I also LOVE Johnny Depp! So glad the movie was worth it for you! Now I cannot wait to see it :)

  MysteryBlogger

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hope you will enjoy it dearie! I am glad I´m not the only fan of him here... :D

   Odstrániť
 2. Johnny Depp is my favorite actor and it isn't because he's undeniably gorgeous - but because he's actually so talented!!
  I am looking forward to seeing this movie!

  Thank you for your comment on my bog - just followed you on GFC! Hope to keep in touch and hope you follow back xxx

  www.bohemianmuses.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you for follow! I just followed you back. You have so beautiful blog :) And hope you will like the movie! He is really amazing in it :)

   Odstrániť
 3. Very interesting post! I like your blog!

  http://doityourselflady23.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hi dear thanks for the comment!! sure I'd like to follow each other;) wait you to start;)xoxo

  http://glampond.blogspot.it

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. sure, I just started :) so happy to follow each other :))

   Odstrániť
 5. I also want to watch this movie. I'm a huge fan of Johnny Depp! :) I wondered if you would like to follow each other. Let me know on my blog. That would be really awesome! :)

  a-fashionable-rendezvous.blogspot.de

  OdpovedaťOdstrániť